OYUNCAK ÖRGÜ BEBEK

1x1.trans

çocuk örgüleri yapımı

Çocuklarınıza hediye almak aslında çok zor bir iş değil. Fakat kendi hediyenizi kendiniz yapmak, manevi açıdan ne kadar önemli. Bizde bunu değerlendirmeye alarak, oyuncak örgü bebek yapmaya karar verdik. Kız çocuklarının oldukça hoşuna gidecek oyuncak örgü bebekler ile onların mutluluğu sizleri de sevindirecek. Peki, oyuncak örgü bebek nasıl yapılır? Gelin birlikte inceleyelim.

oyuncak-orgu-bebek2

Kolay örgü bebek yapımı için kalın ve renkli ipler satın almalısınız. Kalın ipler bilindiği gibi kalın şişler ile örülmektedir. Fakat deliklerin oluşmasını istemediğimiz için kalın ipi ondan daha düşük şişler ile öreceğiz. Bizim için ideal şiş şekli ise 5 numaradır.

oyuncak-orgu-bebek3

Örgüyü bir ters bir düz şeklinde örmeye başlıyoruz. Bu şekilde renkler ile tamamladığımız parçayı bir uçtan bir uca birleştirerek, oyuncak örgü bebek için ana yeri tamamlıyoruz.

oyuncak-orgu-bebek

Daha sonra ise içerisini pamuk ile doldurarak örgü bebek yapımında vücut ve kafa kısmını tamamlıyoruz. Tabi ki bunda dikkat etmeniz gereken bebeğin bazı bölgelerini belirginleştirmek amacı ile pamukları doğru kullanmak olacaktır.

oyuncak-orgu-bebek4

Örgü bebek yapımında diğer bir husus olan gözler ise yine iplerin yardımı ile yapılmaktadır. En son işlem olarak da yine iplerden saç kısımlarını yaparak kolay örgü bebek yapımını tamamlamış olacaksınız. Bu model için aynı zaman da sizler ile videoları paylaştık. Bunları izleyerek bebek yapımında daha ayrıntılı şekilde izleyerek yapımını daha kolay anlayabilirsiniz.

Oyuncak Örgü Bebek Videosu;

Video Kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCVQsNGTOdXOHsnIRO_0DSyQ

Daha önceden hazırladığımız anlatımlı örgü çalışması ERKEK ÇOCUKLARINA ÖRGÜ BLAZER CEKET başlıklı makalemizde çocuklara erkek blazer ceket, erkek çocuklarına örgü ceket ve örgü blazer ceket gibi güzel bilgiler yer alıyor. Bakmanızı öneririz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.