MOTİFLİ PATİK BOT YAPIMI

1x1.trans
Motifli-Patik-Bot-Yapımı

Motifli şık bir patik bot yapımı

Tığ ile yapılan çok şık bir patik bot yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Kısa sürede yapabileceğiniz bu patik modelini renk renk ipler ile yaparak kullanabilirsiniz.

Burada patiğin tabanı için bir keçe kullanılmış. Sizde bu şekilde keçe kullanarak kısa sürede bir patik yapabilirsiniz. Bunun dışında patik tabanını kendinizde örebilirsiniz. Bu şekilde de şık bir patik olacaktır. Keçe kullanırsanız kısa sürede bir günde bir çift patik yapabilirsiniz.

Motifli patik bot yapımı için 3 farklı renkte örgü ipi kullanılmış. Kullanılan ipler Ören Bayan Dora markalı ipler. Krem rengi, sütlü kahve ve bordo renkte 3 farklı ip kullanılmış. Sizler istediğiniz renkleri tercih edebilirsiniz. Elinizde kalmış olan ipleri de kullanabilirsiniz. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Siz elinizin yatkın olduğu tığı kullanabilirsiniz.

Motifli patik bot yapımı için yuvarlak bir halka yapılıp bu halka üzerine trabzanlar yapılarak başlanmış. Burada motifin tamamında basit tığ işi tekniği olan trabzanlar kullanılıyor. Örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videoyu takip ettikleri sürece modelin yapımını öğrenebilirler.

Patik bot yapımı için 3 tane büyük motif yapılmış. Burada yapılan patik 36 numara ayağa uygun bir patik modeli. Daha büyük bir patik yapılacaksa yapılan motiflerin etrafına bir sıra daha sık iğne yapılabilir. Motifler yapıldıktan sonra bu motiflerin nasıl birleştirileceği yine video içerisinde anlatılmış.

Motifli patik bot yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Daha önceden hazırladığımız anlatımlı örgü çalışması HALKALI DALINDA GÜLLER ÇEYİZLİK HAVLU KENARI MODELİ başlıklı makalemizde halkalı dalında güller havlu kenarı gibi güzel bilgiler yer alıyor. Bakmanızı öneririz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*