MANTARLI YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI

Mantarli-Yuvarlak-Lif

Yuvarlak mantar lif modeli yapımı

Lif modelleri için sizlere farklı örnekler sunmaya devam ediyorum. Bugün yine çok şık ve gösterişli yapımı da oldukça basit olan mantarlı yuvarlak lif modeli yapımının detaylı yapım aşamasını sizlere sunmak istiyorum.

Farklı renklerde lif ipleri ile yapılan lifler çeyizler içerisinde çok şık duruyor. Ayrıca farklı el işi modelleri yapıp satanlar içinde değişik lif modelleri bulmak oldukça zordur. Her zaman yeni ve farklı modelleri bulmak için biraz araştırma yapmak lazım. Bende sizlere kolaylık olması açısından yeni modelleri bulup yapım aşamaları ile birlikte vermeye çalışıyorum.

Bugün göstermek istediğim yuvarlak mantarlı lif modeli yapımı hem çok basit olan görüntüsü ile de dikkat çekecek olan çok şık bir model. Lif modeli yapılırken beyaz, kırmızı ve kahverengi lif ipleri kullanılmış. Bu renkler çok güzel olmuş sizlerde bu şekilde renkli ipler tercih edebilirsiniz.

Mantarlı lif modeli yapılırken her bir üçgen dilimi ayrı ayrı yapılmış. Lif modelini yapmak için 6 tane üçgen dilimi yapılıyor. Yapılan bu dilimlerin her birinde ise mantar modeli bulunuyor.

Lif modelinin yapımı çok ama çok basit sadece fıstık modeli yapılarak lif ilerliyor. Burada dikkat edilecek detay renk geçişlerinin nerede ve nasıl yapılacağıdır. Bunlarda video içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış. Burayı takip etmeniz yeterli olacaktır.

Mantarlı yuvarlak lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.