KAT KAT ÇİÇEK MOTİFİ NASIL YAPILIR?

1x1.trans
Kat-Kat-Cicek-Motifi

Kat kat çiçek motifi yapımı

Daha önce sizlere farklı motiflerin yapımını göstermiştim. Özellikle değişik battaniyeler, yatak örtüleri yapmak için kare motiflerin yapımını göstermiştim. Bugün ise sizlere kat kat çiçek motifi yapımını göstermek istiyorum. Bu motifi hem süsleme olarak kullanabilirsiniz hem de battaniye yaparken kullanabilirsiniz.

Kat kat çiçek motifi basit tığ işi teknikleri ile yapılan şık bir model. Tabi burada modeli yapmak için videoda verilen detaylı anlatıma dikkat etmeniz gerekir. Bu detaylı anlatım sayesinde nerede ne yapacağınızı, modele nasıl başlayacağınızı öğrenebilirsiniz. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar videodaki anlatıma dikkat ettikleri sürece buradaki gibi çok şık motifler çıkartabilirler.

Burada yapılan bu katlı çiçek motiflerini patikleri süslemede, bereleri süslemede kullanabilirsiniz. Bunun dışında yaptığını bu motifler ile battaniye süslemeleri de yapabilirsiniz. Ayrıca yapılan bu katlı çiçeklerin etrafına beyaz ip ile örme işlemine devam edilip kare bir motif oluşturulabilir. Bu şekilde de güzle bir battaniye, yatak örtüsü veya örgü yastık yüzleri yapılabilir. Burada video içerisinde çiçeklerin motiflere nasıl dönüştürüldüğü de örnek olarak gösterilmiş.

Kat kat çiçek motifi yapımı için önce bir sihirli halka yapılmış. Bu halka etrafına trabzanlar yapılarak modelin yapımına başlanmış. Motifin yapımında trabzanlar yapılarak ilerleniyor ama nerede ne yapılacağını öğrenmek için videoyu izlemek önemli.

Kat kat çiçek motifi yapmak için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCF13s2RNxAKB2TiRTN-KM4g

Daha önceden hazırladığımız anlatımlı örgü çalışması TUNUS İŞİ BAKTÜS ŞAL MODELİ başlıklı makalemizde baktüs şal modeli ve tunus işi baktüs şal modeli gibi güzel bilgiler yer alıyor. Bakmanızı öneririz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*