KALEM OYASI MODELİ YAZMA KENARI YAPIMI

Kalem-Oyası-Modeli

Kalem oyası nasıl yapılır?

Yazma kenarı için yine çok güzel bir tığ oyası modeli göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu kalem oyası modeli çeyizler içerisindeki yazmaların kenarlarında çok şık duracaktır.

Yazma kenarı için yapılan kalem oyası modeli için burada beyaz ve pembe oya ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış.

Kalem oyası modeli yazma kenarına yapılmadan önce isterseniz yazma kenarına tığ batısı yapabilirsiniz. İsterseniz de buradaki örnekte olduğu gibi yazma kenarını da birlikte giderek küçük kare kutucuklar yapabilirsiniz.

Yazma kenarına kalem oyası modelini yapmak için ilk başta iki tane kutucuk yapılmış sonra model kurulmuş. Modellerin aralarında ise altışar tane kutu yapılmış. Daha sonra modeli kurmak için 6 tane zincir çekilmiş ve geri dönülüp kutuya batılarak model kurulmaya başlanmış.

Yapılan yuva üzerine kalem yardımı ile ilmekler yapılmış. Burada tam 6 tane ilmek oluşturulmuş. Burada video içerisinde modelin yapımı çok detaylı bir şekilde anlatılmış.

Modelin yapımı sırasında dikkat etmeniz gereken küçük detaylar var. Bu detaylara dikkat ettiğiniz sürece oyayı daha kolay ve güzel bir şekilde yapabilirsiniz.

Kalem oyasının çok farklı modelleri var. İlerleyen zamanlarda sizlere yine farklı modelleri sunmaya devam edeceğim. Çeyiz hazırlıkları yapanlar için veya yazma kenarına oyalar yapıp bu yazmaları satanlar için farklı model alternatifleri olacaktır.

Kalem oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.