GÜNEBAKAN ÇİÇEĞİ YAPIMI

Gunebakan-Cicegi-Yapımı

Tığ ile günebakan çiçeği yapımı

Değişik ve farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün yine sizlere hem lif olarak kullanabileceğiniz hem de farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz günebakan çiçeği yapımı modelinin detaylı yapım aşamasını göstermek istiyorum.

Tığ ile yapılan farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Daha önce sizlere bu şekilde süsleme amaçlı kullanabileceğiniz değişik örgü işleri göstermiştim. Bugün göstereceğim tığ işi örgü modeli de farklı alanlarda kullanılabilecek bir el işi modeli.

Günebakan çiçeği modeli lif olarak kullanılabilecek bir model. Bunun dışında bu model ile kırlentler yapılabilir. İki tane bu şekilde örgü modeli yapılıp birleştirilince harika bir kırlent olacaktır. Yaz aylarında kullanabileceğiniz şık bir çanta modeli yapabilirsiniz. Bunun dışında örgüden yapacağınız battaniye veya masa örtülerinin ortalarında süsleme olarak bu modeli kullanabilirsiniz.

Günebakan çiçeği tığ ile yapılan bir model. Tığ ile örgü örmeyi bilen herkes bu el işini rahatlıkla yapabilir. Çiçeğin yapımı için önce taban kısmı yapılmış. Çiçeğin dilimlerinin yapılması için ve ortadaki kısmın yapılması için öncelikle trabzanlar yardımı ile bir taban kısmı yapılıyor.

Çiçeğin yapımı için taban kısmı tamamlandıktan sonra ise üst kısımdaki çiçek dilimlerinin yapımına geçiliyor. Burası da yine çok kolay bir model aslında. Yine trabzanlar kullanılarak dilimler yapılıyor. Video içerisinde dikkat edilmesi gereken detaylar açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan modeli çıkartabilirsiniz.

Günebakan çiçeği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.