FİYONKLU BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI

Fiyonklu-Bebek-Battaniyesi-Modeli

Çok şık fiyonklu bebek battaniyesi yapımı

Bebekleri için hazırlık yapanlara çok şık bir bebek battaniyesi modeli yapımı göstermek istiyorum. Şiş örgüsü ile yapılan bu bebek battaniyesi üzerine eklenen detaylar ile battaniye çok gösterişli olmuş. Bebek hazırlıkları yapanlar mutlaka bu battaniye modelinin yapımına göz atmalılar.

Fiyonklu bebek battaniyesi yapımı için burada battaniyenin kenarlarında 10 tane ilmek ile örgü yapılmış. Orta kısımda ise 8 ilmek üzerine model kurulmuş. Buradaki sayıları dikkate alarak battaniyenin yapımına başlayabilirsiniz. Bu sayılar üzerinden battaniyenin ölçüsünü belirleyip ilmek alarak modeli yapmaya başlayın. Video içerisinde battaniyenin ölçüleri ile detaylar veriliyor.

Battaniye yapımı için burada Ören Bayan Lüx Baby ipi kullanılmış. Kalın ip ile model çok şık duruyor. Şiş olarak ise ipe uygun olan 3 numara şiş kullanılmış. Bunun dışında battaniyeyi süslemek için asıl gerekli olan organze kurdeleler. Burada kurdele seçiminizi yaparken battaniyeyi yapacağınız bebeğin cinsiyetine göre renk seçimi yapabilirsiniz.

Bu battaniye modeli kız bebekler için de erkek bebekler için de oldukça uygun bir model. Kullanacağınız farklı fiyonk kurdeleler ile battaniyeyi istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Şiş ile battaniye modeli örüldükten sonra ise kenar kısımları çevirmek için tığ ile örgü işi yaparak süsleme yapılmış. Video içerisinde detaylı anlatım verildiği için buradan takip ederseniz sorun yaşamadan battaniyeyi yapmaya başlayabilirsiniz.

Fiyonklu bebek battaniyesi yapmak için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.