DİKDÖRTGEN ZİNCİR ŞAL MODELİ YAPIMI

Dikdortgen-Zincir-Sal-Modeli

Yapımı oldukça basit dikdörtgen zincir şal modeli

Sizlere bugün yapımı çok basit olan dikdörtgen şeklinde çok şık bir şal modeli göstermek istiyorum. Özellikle tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar mutlaka bu dikdörtgen zincir şal modelinin yapımına göz atsınlar.

Şal modelleri için sizlere her zaman yeni ve farklı modeller sunmaya devam ediyorum. Daha önce sizlere hem tığ ile örülen hem de şiş örgüsü ile yapılan şal modelleri göstermiştim. Ayrıca zor modelleri gösterdiğim gibi basit modelleri de göstermeye çalışıyorum. Bu şekilde herkes için değişik örgü örnekleri sunmuş oluyorum.

Dikdörtgen zincir şal modeli görüntüsü ile dikkat çeken çok şık bir şal modeli. Görsele göz attığınız zaman aslında basit bir modelin nasıl şık durduğunu görebilirsiniz. Tabi burada kullanılan ipin rengi ve özelliği de şalın şık ve gösterişli olmasında etkili olmuş.

Şal modeli yapımı için öncelikle istenilen uzunlukta bir zincir çekilmiş. Buradan sonra ise ikinci sırada modelin kurulumuna geçilmiş. Video içerisinde modelin yapım aşaması çok güzel bir şekilde anlatılmış. Burayı takip ettiğiniz sürece şal modelini zorlanmadan çıkartabilirsiniz.

Dikdörtgen şal modelinin yapımı için videoda bütün detaylar anlatılırken sayılara da özellikle dikkat edilmiş. Her sırada yapılması gereken işlem ve zincir sayıları ayrıntılı olarak verilmiş.

Dikdörtgen zincir şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPnp3UEb13zUhq0b2Jngu0Q

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.