DENİZ YILDIZI YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI

Deniz-Yildizi-Yuvarlak-Lif-Modeli-Yapimi

Yuvarlak deniz yıldızı lif modeli yapımı

Yeni lif modellerini buldukça sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere deniz yıldızı yuvarlak lif modeli yapımını göstermek istedim. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Sık sık sizlerle yeni modelleri paylaşmaya çalışıyorum. Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar için veya el işi yapıp satanlar için bu modeller oldukça kullanışlı. Bugün sizlere mor ve beyaz lif ipleri ile yapılan bir örnek göstermek istedim. Bu lif modeli zerine eklenen küçük yıldız şeklindeki motifler ise lifi daha şık bir görünüme kavuşturmuş.

Çeyizlik deniz yıldızı lif modeli yapımına orta kısımdan başlanmış. Önce fıstıklar ile yapılan küçük bir orta motif yapılmış. Daha sonra yapılan bu orta motifin etrafına beyaz lif ipi ile yıldız şeklinin oluşması sağlanmış. Burada lif modelinin tamamında fıstık tekniği kullanılmış. Ama burada yıldız şeklinin oluşması için dikkat edilmesi gereken detaylar var.

Video içerisinde her sıranın yapım aşaması detaylı bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu lif modelini yapabilirsiniz. Lif modeli yapılıp tamamlanınca üzerindeki küçük yıldız motiflerinin yapımına geçilmiş. Ama isterseniz bu motifleri yapmadan da lifi kullanabilirsiniz. Bu şekilde de çok güzel olmuş. Ayrıca eklenen küçük inci boncuklar da lifin daha güzel görünmesini sağlamış.

Deniz yıldızı yuvarlak lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.