ÇİÇEKLİ MOTİF YAPIMI

1x1.trans
Cicekli-Motif-Yapimi

Çiçekli küçük kare motifler yapımı

Bugün sizlere ortası çiçekli çok şık küçük kare motifler yapımını göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu motif farklı renkler kullanılarak yapıldığı zaman çok şık duracaktır. Çiçekli motif yapımı için aşağıda yer alan videoyu takip ederseniz çok güzel motifler yapabilirsiniz.

Detaylı yapım aşamasını göstereceğim bu çiçekli motifler ile bebek battaniyesi, yatak örtüsü, koltuk örtüsü, kırlent örtüsü gibi farklı örgü işleri yapabilirsiniz. Burada orta kısımda sarı renkte ip kullanılmış. Siz elinizde kalan renkli ipleri değerlendirerek çok güzel motifler yapabilirsiniz.

cicekli-motif-yapimi1

Tığ işi çiçekli motif yapımı için orta kısımdan başlanmış. Öncelikle pembe ip ile orta kısım yapıldıktan sonra sarı ip ile katlı çiçeklerin yapımına geçilmiş. Önce açık bir sarı tonu kullanılmış ve iki sıra çiçek dilimi yapılmış. Daha sonra ise koyu renk bir sarı ile bir sıra daha çiçek dilimleri yapılmış.

cicekli-motif-yapimi2

Sarı ip ile çiçeğin orta kısmı yapıldıktan sonra ise yeşil ip ile yapraklar yapılmış. Burada yapraklar yapılırken bir yandan da modelin kare bir şekil alması için köşeler oluşturulmuş. Bu köşeler sayesinde beyaz ip ile modele devam edilince kare motifler ortaya çıkacak.

Motifin yaprakları da tamamlanınca şimdi sıra beyaz ip ile motifi yapmaya devam etmeye. Burada trabzanlar yapılarak modele devam edilmiş ve kare bir görünüm oluşturulmuş. Buradaki büyüklük sizin için yeterli değilse beyaz ip ile bir kaç sıra daha yapabilirsiniz.

Tığ işi çiçekli motif yapımı için aşağıda yer alan videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Daha önceden hazırladığımız anlatımlı örgü çalışması ORTASI İLMEK TOPLAMALI TIĞ OYASI YAPIMI başlıklı makalemizde Ortası ilmek toplamalı tığ oyası yapımı ve tığ oyası modeli gibi güzel bilgiler yer alıyor. Bakmanızı öneririz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.