ÇEYİZLİK TAKIM LALELİ YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI

Ceyizlik-Takim-Laleli-Yuvarlak-Lif-Modeli-Yapimi

Çeyizlik laleli yuvarlak lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar içi yine çok güzel bir takım lif modeli göstereceğim. Bugün sizlere çeyizlik takım laleli lif modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu göstereceğim lif modeli yuvarlak şekilde yapılmış. Bu lifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Lif modelleri için sizlere farklı örnekler bulmaya devam ediyorum. Bugün sizlere takım lif modellerinden ilki olan yuvarlak lif modelini göstermek istiyorum. Burada lif üzerine eklenen lale motifleri ile harika bir görünüm oluşmuş. Bu lale motifleri direk lif üzerine örülerek yapılmış. Ortaya harika bir tasarım çıkmış.

Çeyizlik yuvarlak laleli lif modeli yapımı için burada taban kısmında krem rengi ip kullanılmış. Kenar kısmında yeşil ipler kullanılmış ve yine kenar kısımdaki dilimlerin içerisinden simli panç ipi kullanılmış. Lale motifleri ise sarı renk iple yapılmış. Bir de süsleme için küçük kahverengi boncuklar kullanılmış. Bu boncukları istemezsiniz kullanmayabilirsiniz. Sizde birbiriyle uyumlu renkler seçerek bu lif modelini yapabilirsiniz.

Lif modelinin yapımına taban kısmından başlanılmış. Krem rengi ip ile dilimli bir taban oluşturulmuş. Burada yıldız tekniği kullanılıyor. Daha sonra kenar kısımlarındaki dilimler yapılmış buralarda tırabzanlar kullanılarak bir dilim modeli yapılmış. Laleler yapılmadan önce yeşil ip ile ince bir çizgi şeklinde lifin üstü örülmüş daha sonra yine tığ işi teknikleri ile laleler yapılarak lif modeli tamamlanmış.

Yuvarlak laleli lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.