ÇEYİZLİK TAKIM BAKLAVA DİLİMLİ LALELİ LİF MODELİ

Ceyizlik-Takim-Baklava-Dilimli-Laleli-Lif-Modeli

Çeyizler için baklava dilimli laleli lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yeni çok güzel bir takım lif modeli yapımını göstermek istiyorum Bugün bu lif modelinin baklava dilimli olanını göstereceğim daha önce ise bu lifin yuvarlak olanını göstermiştim. Göstereceğim baklava dilimli laleli lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Çeyizler içerisine ekleyebileceğiniz lif modelleri için yeni örnekleri sizlere bulmaya devam ediyorum. Bugün size yine bir takım lif modeli göstereceğim. Özellikle çeyizler içerisinde takımlar halinde lifler yapmak istiyorsanız gösterdiğim modellere mutlaka göz atmalısınız. Tabii isterseniz bu lif modelini tek parça halinde de yapabilirsiniz.

Çeyizlik baklava dilimli lif modeli yapımı için taban kısmında krem rengi ip kullanılmış, kenar kısımlarında yeşil, lalelerin yapımları için sarı, kenar kısımlarındaki dilimlerin içerisinde içerisinde simli Punch ipi kullanılmış. Bunlar dışında süsleme amaçlı boncuklarda kullanılmış. Tabii dilerseniz boncukları kullanmayabilirsiniz

Lif modeli yapımı krem rengi ip ile taban kısmının yapımı ile başlanıyor. Burada baklava dilimli bir taban oluşturulmuş burada düzgün bir tabanı oluşturmak istiyorsanız sayıları dikkat etmeniz gerek. Yine yıldız tekniği kullanılmış taban yapımında. Daha sonra lale motiflerinin yapımına geçilmiş. Yine tığ işi tekniklerle küçük küçük laleler yapımına geçilmiş. Lale motifleri ayrıca örülerek lif üzerine eklenmiyor önce yeşil lif ipi ile bir sıra örme işlemi yapılıyor daha sonra bunun üstüne sarı ipler ile lale motifleri yapılıyor.

Baklava dilimli laleli lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.