ÇEYİZLİK ŞAL MODELİ YAPIMI

1x1.trans
Ceyizlik-Sal-Modeli

Çeyizlik şık bir şal modeli

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yine güzel bir şal modeli daha göstermek istiyorum. Krem rengi ip ile yapılan bu şal modelinin 3 boyutlu bir görünümü var. Videoyu takip ettiğiniz zaman yapımı oldukça basit olan bir model.

Çeyizlik şal modeli burada krem rengi simli bir şal ipi ile yapılmış. Siz isterseniz günlük kullanım için farklı renklerde ipler ile hatta renk geçişleri olan ipler ile yaparak şal modelini kullanabilirsiniz. Tığ olarak kalın bir tığ kullanılırsa hem model daha çabuk ilerler hem de daha güzel bir görünüm elde edilir. Burada kullanılan tığ 2,5 mm’lik bir tığ.

Şal modeli ortada yapılmış olan halkanın etrafına model yapılıp üçgenler oluşturularak ilerliyor. Her sırada yapılan arttırmalar ile üçgenler giderek büyüyor ve güzel bir üçgen şal modeli ortaya çıkıyor.

Çeyizlik şal modeli yapımı için öncelikle 15 zincir çekilmiş ve bir yuvarlak yapılmış. Bu yapılan yuvarlağın üzerine trabzanlar yapılarak ilerleniyor. Modelin kurulumunda da yine trabzanlar kullanılıyor. Sadece eklenen küçük bir detay ile model 3 boyutlu bir görünüm elde ediyor.

Çeyizlik şal modeli yapım aşamaları ve dikkat edilmesi gereken diğer detaylar video içerisinde verilmiş. Tığ ile güzel bir şal modeli yapmak isteyen bayanlar bu videoyu takip ederek yapım aşamasını detaylı bir şekilde öğrenebilirler. Kolay bir model olduğu için kısa sürede şalı tamamlayabilirsiniz.

Çeyizlik şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Daha önceden hazırladığımız anlatımlı örgü çalışması AMİGURUMİ KUZU OYUNCAK YAPIMI başlıklı makalemizde amigurumi kuzu ve amigurumi kuzu yapımı gibi güzel bilgiler yer alıyor. Bakmanızı öneririz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.