ÇEYİZLİK ODA TAKIMI MODELİ YAPIMI

1x1.trans
Ceyizlik-Oda-Takımı-Dantel-Modeli

Şık ve gösterişli çeyizlik oda takımı dantel modeli yapımı

Bugün sizlere çok şık ve gösterişli bir çeyizlik oda takımı modeli göstermek istiyorum. İki renk ip ile yapılan bu oda takımı küçük motifler halinde işlenip birleştirilerek oluşturuluyor. Detaylı yapım aşaması video içerisinde verilen bu oda takımı modeline mutlaka göz atmalısınız.

Çeyizler içerisine mutlaka bir tane oda takımı modeli ekleniyor. İnternet üzerinde oda takımları için farklı modeller var. Ben sizlere örnek olarak gösterdiğim modellerde her zaman detaylı yapım aşaması vermeye çalışıyorum. Bu sayede kısa sürede modelin yapımını öğrenebilir ve değişik el işleri yapabilirsiniz.

Çeyizlik oda takımı dantel modeli için burada motifi yaparken büyük halkalara ihtiyacınız olacak. Burada bir motifi yapmak için 7 tane halka kullanılmış. Bunun dışında yine küçük inci boncuklar süsleme için kullanılıyor.

Burada oda takımı yapılırken iki tane krem ve kahverengi tonlarında bir ip kullanılmış. Kullanılan bu ipler Altınbaşak Polyester dantel ipleri. Tığ olarak ise 21 numara tığ kullanılmış.

Oda takımı dantel modeli yapılırken bir halka alınıp bu halkanın etrafına sık iğne yapılarak modelin yapımına başlanıyor. Burada model yapılırken öncelikle halkalar birbirine bağlanarak işleniyor. Daha sonra ise modelin orta kısmı ve kenarları yapılıyor. Burada halkaların birbirine bağlanmasını öğrenmek için videoyu dikkatli bir şekilde izlemeniz gerekir.

Çeyizlik oda takımı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Daha önceden hazırladığımız anlatımlı örgü çalışması DALDA ÇITIR ÇİÇEKLER TIĞ OYASI YAPIMI başlıklı makalemizde dalda çıtır çiçekler oya modeli ve dalda çıtır çiçekler tığ oyası gibi güzel bilgiler yer alıyor. Bakmanızı öneririz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*