BAYANLAR İÇİN MEVSİMLİK YELEK YAPIMI


Tığ işi ile bayanlar için mevsimlik yelek modeli yapımı

Bayanlar için yapılabilecek yelek modellerini sık sık sizlerle paylaşıyorum. Bugünde yine tığ işinden yapılmış yapımı çok basit olan mevsimlik bayan yelek modeli yapımını sizlere göstereceğim. Bu yelek modelinin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yelek modelleri için sizlere hem şiş örgüsünden hem de tığ işinden yapılmış olan farklı tasarımları gösteriyorum. Bugün size tığ işinden yapılmış olan bir yelek modeli göstereceğim. Sizlere daha çok çeyizlik ağır modeller gösteriyorum. Bugün göstereceğim yelek modeli günlük kullanıma uygun olan daha spor bir tasarım. Yapımı da oldukça basit olduğu için tığ işine yeni başlayanlar dahi bu yelek modelini videodaki anlatımı takip ederek yapabilir.

Tığ işi bayan yelek modeli yapımı için burada Alize Diva markasından 168 numaralı gri tonunda bir ip kullanılmış. İpe uygun olarak ise 5 numara tığ kullanılmış. Burada yelek modeli yapımında tığ işinde en çok bilinen gofret modeli yapılmış.

Yelek modelinde yaka ayrımı veya kol kesimleri yapılmıyor. Bu yelek modeli tek parça halinde işlenip kenar kısımlarından dikilerek yaka ve kol kısımları oluşturulan bir model. Yelek yapımı için zincir çekilmiş ve gofret modeli yapılarak devam edilmiş. Uzun T şeklinde bir parça yapıldıktan sonra ise kenar kısımlarından dikilerek yelek modeli yapımı tamamlanmış.

Mevsimlik bayan yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCECzMgxDtQErKdICk7Oqwqw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.