AFGAN BATTANİYE MODELİ YAPIMINA GÖZ ATALIM

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

Afgan battaniye örneği tarifi

Afgan işi battaniye çalışması için güzel bir örnek bence. Yapımı biraz kafa karıştırıcı olsa da çalışmayı izleyerek anında öğrenebilir ve sizde bu güzel battaniye modelinin nasıl yapıldığını anında çözebilirsiniz. Afgan battaniye modeline başlamadan önce birkaç örnek çalışmayı incelemenizi öneririm. Biraz karışık yapıma sahip.

Afgan battaniye örneklerini birçok yerde görebilirsiniz. Hatta rengi ve kullanılan malzemesi olsun hemen yaparım diye düşüncelere de kapılabilirsiniz. Fakat bazı çalışmaları çok ayrıntı istiyor. Bazıları tığ işi hemen kolayca yapılıyor.

afgan-battaniye-ornegi

Kış aylarında daha çok boş vakitlerinizi değerlendireceğiniz bu güzel çalışmayı öneriyorum diyebilirim. Çeyizlik battaniye modeli veya bebek battaniye örneği olarak yapıp kullanabilirsiniz. Afgan işi battaniye veya çeşitli tığ işi çalışmalara ulaştıkça sizlere paylaşacağım.

afgan-battaniye-modeli3

Renk olarak mavi kullanılsa da çeşitli renklerle gök kuşağı örneğini ortaya çıkarabilirsiniz. Çarkıfelek gibi görüntüye de sahip modeli değiştirebilir ve kendinizce farklılaştırabilirsiniz. Yapıp arkadaşlarınızla paylaşabilir veya çeyizlik olarak kızınıza yada oğlunuza saklayabilirsiniz hanımlar.

afgan-battaniye-modeli4

Anlatım yabancı olsa da öğrenerek yapabilirsiniz. Bazen ben dilini bilmediğim videoları sessize alıyorum ve takip ederek modeli çıkarmaya çalışıyorum. Sizlerde benim gibi yapabilirsiniz hanımlar. Değişik örgülerde görüşelim.

afgan-battaniye-modeli2

Son detay kullanacağınız malzemeler birebir aynı olmasına gerek yok. Elinizdeki malzemeleri kullanarak da yapabilirsiniz. Değişik ve güzel çalışmaları buldukça sizlere ulaştıracağım arkadaşlar. İyi günler dilerim.

video kaynak : https://www.youtube.com/watch?v=ijVGA2Cd42s&t=1s

Daha önceden hazırladığımız anlatımlı örgü çalışması TIĞ İŞİNDEN ÇİZGİLİ BEBEK TULUMU başlıklı makalemizde anlatımlı bebek tulumu, kolay bebek tulumu ve tığ işi bebek tulumları gibi güzel bilgiler yer alıyor. Bakmanızı öneririz.

About Nurdan
En güzel örgü örneklerini araştırıp, önce kendim öğreniyorum ve daha sonra sizlerle paylaşıyorum. O kadar çok örgü çeşidi var ki, öğren öğren bitiremezsiniz hanımlar. Hadi başlayalım örgü öğrenmeye!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.