3 BOYUTLU PRENSES ŞAPKA MODELİ YAPIMI

3-Boyutlu-Prenses-Sapka-Modeli-Yapimi

Tığ işi 3 boyutlu prenses şapka modeli yapımı

Bugün sizlere daha önce gösterdiğim prenses hırka ve battaniye modelinin şapkasının yapımını göstereceğim. 3 boyutlu prenses şapka modeli yapımı için aşağıda detaylı yapım aşaması olan videoyu takip edip takımınızı tamamlayabilirsiniz.

Kız çocuklar için gösterdiğim battaniye ve hırka modelinin şapkasını gösterdikten sonra patiğini de göstererek takımı tamamlamanıza yardımcı olacağım. Bugün sizlere yine 3 boyutlu bir şekilde yapılan bu şapkanın yapımını göstermek istiyorum. Bu şapka modeli için Nako Lüks Minnoş baby markalı ipten kullanılmış. Pembe renk kullanılarak yapılan bu şapka modeli için yaklaşık bir yumak ipe ihtiyacınız olacak.

Tığ işi prenses şapka modeli yapımına ense kısmından başlanmış. Yine basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu şapkanın tamamında trabzanlardan faydalanılmış. Her sırada yapılan arttırma ile şapka giderek büyültülmüş ve yapılan modelde ortaya çıkmış.

Şapkanın yapımı için 25 zincir çekilmiş ve üzerine trabzanlar yapılarak modelin yapımına devam edilmiş. Işıl Hanım video içerisinde her zaman olduğu gibi çok güzel detaylı bir anlatım yapmış. Tığ ile örgü örmeyi yeni öğrenenler gösterdiğim videolu anlatımları takip ederek bu harika takımı çocuklarına, torunlarına yapabilir.

Kız çocuklar için yapılan bu prenses takım için burada pembe ip kullanılmış. Siz dilerseniz farklı renklerde ipler kullanabilirsiniz. Ayrıca süslemeler içinde kendi zevkinize göre değişiklikler yapabilirsiniz.

3 boyutlu prenses şapka modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.