2 RENKLİ UZUN BAYAN HIRKASI YAPIMI

2-Renkli-Uzun-Bayan-Hirkasi-Yapimi

Bayanlar için uzun 2 renkli hırka yapımı

Bugün bayanlar için harika bir hırka modeli yapımını göstermek istiyorum. Önümüzdeki kış günleri için hazırlayıp kullanabileceğiniz iki renkli uzun bayan hırka modeli sizlerinde hoşuna gidecek şık ve gösterişli bir model. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videoda sizlere sunacağım.

Bayanlar için yapılabilecek farklı hırka modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün uzun bir hırka modeli yapımını sizlere göstermek istedim. Bu hırkayı diz boyuna kadar yapabilirsiniz. Hırkanın kol uçlarına, etek uçlarına ve kenar kısımlarına püsküller yapılarak şık bir görüntü elde edilmiş.

Uzun örgü bayan hırkası yapımı için burada iki tane Alize Superlana Maxi ipten iki farklı renk kullanılmış. Burada kullanılan iplerin özelliği kendiliğinden iki renkli olması. Burada iki farklı ton bir arada kullanılıp güzel bir uyum yakalanmış.

Hırkanın yapımına başlamadan önce videonun başında yapılan hırkanın ölçüleri detaylı bir şekilde açıklanmış. Siz buradaki ölçüleri dikkate alarak kendi bedeninize göre bu hırka modelini ayarlayabilirsiniz. Burada örnek modeldeki ölçüler için alınan ilmek sayıları da tek tek verilmiş. Bu sayede kolaylıkla hırkanın ölçülerini ayarlayabilirsiniz.

İki renkli bayan hırkası için videoda yapılan anlatımda sadece modelin nasıl yapıldığı açıklanmış. Hırka arka ve ön kısımları ayrı ayrı örülen bir hırka. Videodan modelin yapımını öğrendikten sonra kol ayrımlarını ve yaka kısımlarını kendi ölçülerinize göre ayarlayabilirsiniz.

İki renkli uzun bayan hırka modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCWyYNSDrahZPq4KYp1bEyew

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.